У Росії порушили справу проти В’ятровича: звинувачують у реабілітації нацизму, - ОНОВЛЕНО

У Росії порушили справу проти В Володимир В’ятрович. Фото: Іванна Павлюк

У російському відомстві стверджують, що В’ятрович, використовуючи своє службове становище, "діючи під виглядом всебічного вивчення історії української держави" і увіковічуючи пам’ять учасників українського визвольного руху, заперечує їхню приналежність "до військ СС і їхню участь у військових злочинах проти мирного населення". Про це повідомляє УП з посиланням на прес-службу СК РФ. Об этом сообщает myflon.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Героїзація нацистських злочинців" не може залишитися без належної уваги і пообіцяли продовжити роботу з виявлення та припинення подібних "злочинів", заявили у СК РФ.

Коментуючи відкриття справи проти нього в РФ В’ятрович написав в Facebook: "Російська гарячка — вона нещадна".

Оновлення

Голова Інституту нацпам’яті прокоментував відкриту проти нього в РФ кримінальну справу, назвавши її "псевдоюридичним маренням", повідомляє LB.ua.

"Слідчий комітет, ви забуваєтеся! Ні Володимир В’ятрович, ні політика національної пам’яті України, ні наша історія не перебувають у сфері юрисдикції Росії. Довго так було, і ви цим зловживали до скоєння злочинів проти людяності. Але нагадаю — це минуло давно, як би вам не мріялося", — написав В’ятрович у Facebook.

"Україна — це суверенна держава, і будь-які псевдоюридичні марення Російської Федерації не поширюються на територію України і на мене як на її громадянина", — додав він.

На думку В’ятровича, російське слідство "прийшло до смішних висновків", заснованих не на фактах, а на радянській пропаганді.

"На відміну від цього комітету (слідком РФ, — ред.), я ретельно вивчав матеріали Нюрнберзького процесу, які, на жаль для "слідчих", ніколи не були видані в повному обсязі російською мовою. Очевидно, не випадково, оскільки саме в матеріалах Нюрнберзького процесу є документи, які свідчать про боротьбу Організації українських націоналістів проти нацизму. Очевидно, що ці документи суперечать установкам радянської, а тепер і сучасної російської пропаганди про нібито колабораціонізм бандерівців. Саме тому ці документи ніколи не були опубліковані в РФ", — зазначив він.

"Росія відтворює радянські міфи, пов’язані з Другою світовою війною, які не мають нічого спільного ні з рішеннями Нюрнберзького процесу, ні, тим більше, з об’єктивним баченням того, чим була Друга світова війна. Зокрема і для українців", — резюмував директор Інституту нацпам’яті.

Нагадаємо, що посольство Польщі в Києві висловило ноту протесту Міністерству закордонних справ України через невдоволення інформаційною таблицею, встановленою у знак пам’яті про події в Гуті Пеняцькій.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/u_rosii_porushyly_spravu_proty_vyatrovycha_zvynuvachuyut_u_reabilitatsii_natsyzmu_284466.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя