«У нашій державі є важливіші проблеми, ніж суржик», – комік Назар Пащук


Волинський комік Назар Пащук за освітою бухгалтер. Однак ким тільки не доводилося працювати юнаку, аби заробити на хліб: і полуниці у Польщі збирав, і в Україні косметикою торгував, і на будівництві працював.

«Я – людина дуже проста, – каже Назар. – Ніколи не соромився жодної роботи. Працював і барменом, і журналістом, і продавцем мопедів. Аж поки не усвідомив, що бути коміком – моє покликання».

Без старих жартів не обійтися

Назар Пащук грав у командах «На парапеті», «Лінія відриву», «Замок Любарта». Торік у команди «Замок Любарта» був прощальний концерт. Наразі вона розформована. Зараз Назар виступає у команді «Ні обіцянок, ні пробачень».

«Коли вилетіли з «Ліги сміху», то команда перегоріла. Зрозуміли, що пора створювати щось нове, – каже він. – У команді «Ні обіцянок, ні пробачень» є красива дівчина, яка має колишніх кавалерів – гопника, незайманого ботана, селянина та мажора. Також у красуні є подруга, яка їй заздрить».

Назар каже, що спершу назвали команду «Бивші», але потім люди почали обурюватися, мовляв, назва невдала. Тому вирішили перейменуватися. Тим паче, що через назву були проблеми з банерами.

«Назвалися «Ні обіцянок, ні пробачень». Вийшло дотепно, – розповідає він. – Бо через кілька тижнів з’явилися плакати Зеленського з такою ж назвою».Назар Пащук каже, що на початках гумористи самі писали сценарії для виступів, однак згодом стали запрошувати професійних авторів.

«Збиралися з хлопцями у парку і щось вигадували, – каже він. – Звісно, це не дуже у нас виходило, бо писали усього по кілька жартів. Але такі зустрічі дуже зближували усю команду. Коли створилася команда «Замок Любарта», то ми вже серйозно за це взялися. Знайшли авторів, які писали сценарії. Зараз у нас є також авторські групи: одна з Білорусі, інша – з Києва та Сум. Наші автори – професіонали».

За словами Назара, гумористам доводиться частенько використовувати старі жарти. Він каже: є такі жарти, які вже не хочеться ставити у сценарії, але на корпоративах без них ніяк.

«Доводиться використовувати старі, – каже він. – Людям вони подобаються. І щоразу зал просто заходиться сміхом. Це те саме, як артист 20 років співає одну і ту ж пісню».

Гумор має бути злободенним

Назар Пащук каже, що це хоч і улюблена робота, але важка, бо часто доводиться шукати підтримки у благодійників та мерів, а не завжди хочеться.

«Сам не розумію як, але це у мене виходить. Важко було на початку. Ніхто не платив. Але виступати все одно хотілося й доводилося. Вкладали усе в команду, у її розвиток, імідж, у прославляння міста. Зараз є багато людей, які нам допомагають. Тепер з цим значно легше», – каже він.

Назар Пащук зізнається: ніколи не думав, що стане гумористом. У дитинстві він взагалі був дуже серйозним і майже не жартував.

«Не пам’ятаю себе надто веселим. Навчався на відміно, ходив на танці, співав у хорі, – каже Назар. – Якось у сьомому класі вчителька запропонувала мені взяти участь у шкільному КВН, і я погодився. Тоді ми з командою посіли третє місце. Цікаво, що сценарій писали з методичок та старих анекдотів, і з дечим я був незгідний. Тому посперечався з учителькою, вона мені сказала: «Якщо такий розумний, то пиши сценарій сам». Дуже засмутився через те третє місце. Бо хотів перше. Тому наступний сценарій я написав сам і так, як вважав за потрібне, а команда посіла перше місце. Тоді й гумор увійшов у моє життя назавжди».

Назар каже, що жарти потрібні для того, щоб порушувати проблеми соціуму. Коли когось чи щось висміюють, то на це слід звертати увагу, адже то дуже важливо. І не тільки тому, що піднімає людям настрій. Гумор має бути завжди актуальний, злободенний, якщо він інакший, то нікому не цікавий. На думку Назара, вдало написані жарти звертають увагу людей на проблеми цілої держави.

Назар переконаний: те, що в Одесі дуже розвинена гумористична галузь, – стереотип. На його думку, «Юмарина» – єдине свято, яке там є.

«Так уже склалося, що Львів – культурний центр, а Одеса – гумористичний. Я не знаю, чому. А от Луцьку гумору бракує, – каже він. – Вибачте за пафос, але крім команди «Замок Любарта», ніхто ніде не був. Так, були класні команди, але, на жаль, в Україні їх ніхто не знає. А «Замок Любарта» знають, хоч зараз ми не такі популярні. Нас не показують по телевізору».

З 16 років Назар працює ще й ведучим на святах.

«Це професія моєї мами, – каже він. – Коли був малим, то дивився, як вона пізно приходить з роботи, як важко їй і фізично, і морально. Тоді думав, що ніколи не працюватиму в такій сфері. Але доля розпорядилася інакше. Я люблю цю роботу. Хоч вона і виснажлива. Це гарне поєднання: приносить і задоволення, і заробіток. Хороший ведучий непогано заробляє».

Він каже, що працює і на вишуканих весіллях, і на звичайних.

«З простими людьми навіть цікавіше працювати. Вони значно щиріші», – зізнається.Назар розповідає: коли потрібно, то може бути і серйозним.

«Ведучий – це дуже відповідальна робота, – каже він. – Коли працюю три дні поспіль, то майже не витрачаю емоцій. Жаль розпорошувати їх на дрібниці. Хочеться віддавати глядачам усе найкраще, а взамін отримувати щирі емоції. Тому у глядачів спершу може скластися враження, що щось не так, аж доки не вийду на сцену. У мене виходить бути і серйозним, і веселим. Я не людина настрою. Це дівчина може сказати, мовляв, на сцену не вийде, бо немає настрою. А у мене такого не буває. Я не можу собі це дозволити. Доводиться щоразу підлаштовуватися під публіку».

Жарти – як стиль життя

За словами гумориста, тепер жарти для нього – стиль життя. Він каже, що це йому завжди легко давалося. Адже це те, що подобається. Однак іншої думки про професію Назара його дружина Тетяна. Гуморист каже, що навіть вона не знає, коли він жартує, а коли говорить правду.

«Жарти – це вже звичка. Мабуть, це годі вилікувати, – жартує Назар. – Через ті дотепи у мене часто виникають сварки з жінкою. Вона хоче, аби бодай іноді я був серйозним. Жартую частенько. Та ще й зі серйозним лицем. Дружина дратується, бо не завжди знає, коли кажу правду. Жартую в будь-якій компанії, та й жити так легше. Адже це єдина зброя, яка є у нас».

З дружиною Назар познайомився на корпоративі. Тетяна танцювала, а він був ведучим на святі. Уже два роки вони одружені, виховують сина Макара.«Дуже змінюється життя після народження дитини. Раніше навіть про це не думав. Приємні клопоти», – зізнається Назар.

Суржик у жартах: бути чи не бути

Назар Пащук каже, що суржик у жартах має право на існування.

«Про те, говорять чи не говорять українською, можна сперечатися вічно, – каже гуморист. – Я і моє оточення можемо розмовляти українською мовою. Але у повсякденному житті, як і 99% людей, використовуємо суржик. Переконаний, що навіть ті люди, які постійно пишуть у соцмережах, що слід розмовляти чистою українською, все-таки використовують суржик. Українська мова дуже красива та милозвучна. Мабуть, тому не хочеться жартувати чистою українською. Не хочеться її псувати. Жарти суржиком смішніші. Завжди знайдуться ті, хто звинувачуватиме нас у тому, що використовуємо суржик. Гадаю так: коли немає до чого вчепитися, то вчепляться до мови. Часто можна почути, що людям, які говорять суржиком, бракує начитаності та інтелекту. Але я так не вважаю».

Назар каже, що йому неважливо, якою мовою розмовляють гумористи. Набагато важливіше, які це люди: хороші чи погані.

«Колись дивився передачі Дмитра Гордона, – розповідає він. – Не все, що він говорить, мені подобається, але якраз про мову він сказав дуже влучно: «Давайте спершу зробимо класну економіку, припинимо війну, а тоді поговоримо про мову». Я цю думку поділяю. У нашій державі є набагато важливіші проблеми, ніж суржик».

Про «Квартал» та «Вар’ятів»

Назар Пащук каже, що не слід порівнювати «Вар’ятів» та «Квартал». Адже у «Кварталу» дуже потужна команда, хороше керівництво та правильно розподілені обов’язки. А у «Вар’ятах» маленький колектив, який усім опікується. «Це – як вдалий бізнес, – каже він. – У «Кварталі» багато людей, сотні авторів. Вони створили справді класний продукт. А «Вар’яти» – це круте гумористичне шоу. Їхній феномен у тому, що усі жарти пишуть тільки четверо людей. Їм ніхто не допомагає. А «Квартал» давно робить фільми, кліпи та інше. У «Вар’ятах» – кілька людей, а у «Кварталі» – тисячі. Тому не можна сказити, що хтось крутіший, бо це годі порівняти».

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/u-nashiy-derzhavi-ye-vazhlyvishi-problemy-nizh-surzhyk-komik-nazar-pashch/” Об этом сообщает dobroe-delo.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя